طلاق

Divorce

طلاق و جدایی از همسر یکی از پراسترس ترین شرایط بر هر فردی است. اگر از کشور دیگری به کانادا مهاجرت کرده باشید و قوانین طلاق در کانادا را به خوبی ندانید، فشاری که روی شماست میتواند بیشتر شود.

با اطلاع از برخی قوانین طلاق در خانواده و همچنین کمک گرفتن از وکیل خانواده در کانادا که فارسی صحبت میکند، میتوانید شرایط را برای خود خیلی آسانتر کنید.

آیا میتوان به دادگاه نرفت؟

طبق قوانین کانادا، برای طلاق باید فرم درخواست خود را به دادگاه ارائه بدهید. فرم درخواست طلاق در استانهای مختلف ممکن است با هم فرق داشته باشد. این دادگاه میتواند در استان محل زندگی شما و یا همسرتان باشد.

اما در شرایطی ممکن است بتوانید درخواست خود را بطور حضوری به دادگاه ارائه ندهید. مثلاً در مورد طلاق توافقی، درخواست طلاق را میتوانید بصورت آنلاین ارائه بدهید. کمک گرفتن از یک وکیل خانواده هم میتواند کار شما برای مراجعه به دادگاه خانواده را راحت کند.

آیا شروط ضمن عقد ضمانت اجرایی دارد؟

اگر کار به دادگاه بکشد، مخصوصاً اگر طلاق غیرتوافقی باشد، برای تمام بندهای شروط ضمن عقد باید منتظر باشید تا دادگاه نظر خود را اعلام کند چون اگر دادگاه تشخیص بدهد که هرکدام از بندها نامعقول است، ممکن است آن را باطل کند.

برای اطلاع از قوانین و جزییات مربوط به طلاق میتوانید به صفحه های زیر مراجعه کنید:

برای اطلاعات جامع درباره طلاق در کانادا، می‌توانید قانون فدرال طلاق در کانادا را هم می‌توانید در وبسایت دولت فدرال کانادا بخوانید.

برای مشاوره درباره پرونده طلاق خود میتوانید با ما تماس بگیرید.