آیا ازدواج و خانه مشترک شرط نفقه است؟

family-lawyer-ontario

در سال ۲۰۱۵ یک زوج کانادایی در انتاریو که بطور رسمی با هم ازدواج نکرده بودند و در یک خانه هم زندگی نمی‌کردند، بعد از ۱۴ سال رابطه مشترک تصمیم به جدایی گرفتند.

خانم کلیمانس در دادگاه درخواست پرداخت نفقه توسط آقای لاتنر را ارائه داد اما آقای لاتنر ادعا می‌کرد که خانم کلیمانس صرفاً دوست دختر او بوده و او را در سفرها همراهی می‌کرده است.

دادگاه پس از تحقیق به این نتیجه رسید که رابطه آنها عاشقانه بوده و این زوج، هم در اجتماع و هم در رابطه خصوصی‌شان، مثل زوج‌های رسمی بوده‌اند. از جمله این‌که آقای لاتنر پول زیادی برای خانم و فرزندان او خرج می‌کرده، تا حدی که خانم از شغل خود استعفا داده است.

آنها با این‌که حساب‌های بانکی جدا داشتند و هیچ ملک مشترکی با هم نداشتند، اما آقای لاتنر اقساط خانم کلیمانس را پرداخت می‌کرده و کارت اعتباری او در اختیار خانم کلیمانس بوده است.

در نهایت، دادگاه در سال ۲۰۱۹ حکم داد که آقای لاتنر باید به مدت ۱۰ سال به خانم کلیمانس نفقه پرداخت کند.

بنابراین می‌توان گفت این‌که زوج بطور رسمی و قانونی با هم ازدواج کرده باشند و یا در یک خانه زندگی کنند یا اموال مشترک داشته باشند، شرط لازم برای پرداخت نفقه نیست.

اگر دادگاه تشخیص بدهد که زوج، مشخصات یک زوج رسمی را دارند و عملاً در اجتماع به عنوان زوج شناخته می‌شوند و رابطه آنها مثل زوج‌هاست، ممکن است پرداخت نفقه یا سایر قوانین طلاق در کانادا را در مورد آنها اجرا کند.

برای جزئیات بیشتر درباره قانون نفقه در کانادا، می‌توانید صفحه نفقه را بخوانید.

منبع خبر: نشنال پست